dlja_vali

Фізичні вправи у розвитку дихальної системи

Тема. Фізичні вправи у розвитку дихальної системи

 

Мета: з’ясувати значення дихальної системи для організму людини; розучити вправи для дихальної системи; сприяти покращенню здоров’я учнів за рахунок втілення різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття  учні повинні :

  • розуміти важливість виконання вправ для дихальної системи;
  • виконують поради Фізкультуркіна.

 

Обладнання і матеріали

  • зошит «Спортивний клуб Фізкультуркіна».

 

Що підготувати заздалегідь:

  • картки для роботи у групі;
  • картки для об’єднання.

 

Домашнє завдання

Розучити вправи на зняття нервово-емоційного збудження на сторінці 25 у зошитах.

 

Орієнтовний план уроку

Вступна частина 5 хв.
Основна частина 20 хв.
Робота в групах 12 хв.
Заключна частина 3 хв..

 

Хід уроку

І вступна частина

Знайомство

Учні називають своє ім’я і продовжують фразу: «Коли я дихаю, я відчуваю…(аромат квітів, наповненість легенів…)

Правила

Повторити правила роботи в класі.

 

 

ІІ Основна частина

Інформаційне повідомлення

Всі ми дихаємо через ніс. Кожна людини має навчитися правильно дихати і виконувати дихальну гімнастику. Гімнастика позитивно впливає на здоров’я, підвищує працездатність людини, запобігає багатьом захворюванням.

 

Робота з зошитами

  • На сторінці 23 прочитаємо поради Фізкультуркіна. (учні зачитують)
  • Фізкультуркін радить нам виконувати вправи для виховання навичок ритмічного дихання. Спробуємо зробити вправи.

(учні виконують вправи разом з вчителем)

 

Гра

Годинник

Стоячи, ноги злегка розставити, руки опустити. Розмахуючи прямими руками вперед і назад, промовляють „тік-так”. Повторити 10-12 разів.

Трубач

Сидячи, кисті рук затиснути в трубочку, підняти догори. Повільно видихаючи, голосно промовляти „п-ф-ф-ф”. Повторити 4-5 разів.

Потяг

Ходити по кімнаті, роблячи поперемінно рухи руками і промовляючи „чух-чух-чух”. Повторювати упродовж 20-30 секунд.

 

Робота в групах

Об’єднати учнів у 4 групи (червоний, жовтий, зелений, блакитний)

Кожна група отримує картку, виконує завдання і демонструє його усім учням у класі.

Червоні

Дихання через одну ніздрю

Сісти в зручну позу з перехрещеними ногами, спину та голову тримати прямо. Закрити праву ніздрю великим пальцем і повільно вдихати через ліву. Видихати теж через неї. Повторити вправу 10-15 разів. Потім закрити ліву ніздрю, зробити те саме.

Жовті

Дихання животом

Сісти з перехрещеними ногами. Зробити плавний видих, максимально втягнути живіт. Після цього без затримки виконати плавний вдих, максимально випинаючи живіт. Виконувати вправу протягом 30-40 секунд.

Зелені

Очищувальне дихання

Сісти з перехрещеними ногами. Зробити максимальний плавний вдих і різкий видих, втягуючи м’язи живота. Потім негайно розслабити м’язи живота і зробити глибокий вдих. Повільний вдих і різкий видих чергуються безперервно один за одним. Виконувати вправу 10-15 разів.

Блакитні

«Ковальські міхи»

Сісти з перехрещеними ногами, спина пряма. Спокійно зробити видих, втягнути живіт. Після цього у швидкому темпі зробити 7 вдихів-видихів. Під час вдиху живіт випинати, на видиху – втягувати. Після 7 вдихів-видихів зробити повний вдих із затримкою дихання на 5-7 секунд, а потім перейти до звичайного дихання.

 

ІІІ Заключна частина

 

Зворотній зв’язок

Учні по черзі проговорюють фразу: «Щоб гарно дихати треба…».

 

Прощання

Учні вітають один одного оплисками. Дякують за урок.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.