7782

Перший раз у перший клас

Тема. Перший раз у перший клас.

Мета уроку:

  • викликати позитивні   емоції   від   зустрічі   з   вчителем,   школою, однокласниками;
  • розвивати інтерес до навчання;
  • виховувати любов до рідного краю, повагу до школи, бажання гарно вчитися.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

Стали всі рівненько!

Треба дружно привітатись:

  • Добрий день!

Дружно, голосно сказати:

  • Добрий день!

Вправо, вліво поверніться,

Один одному всміхніться.

Ще раз дружно привітались:

  • Добрий день!

 

Вчитель.  Пролунав дзвінок. Починаємо урок.

Працюватимем старанно, щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі діти просто молодці!

 

 (Звучить музика «Вчать у школі»)

 

 

  1. Літо, до побачення!

І за все спасибі:          (Борисов В.)

За поля квітучії,

Ліс зеленокрилий.

 

 

  1. Літо, до побачення!

На твоєму хлібі             (Голуб С.)

Всі ми сил набралися

І поздоровіли.

 

  1. Літо, до побачення!

Ми добре відпочили.   (Аністрат А.)

Бігали, купалися,

На сонці загоріли.

 

 

  1. Ми цієї радості

Не забудемо ще довго.   (Лебедєва В.)

Літо, до побачення!

Здрастуй, рідна школо!

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Знайомство з учнями

Вчитель.  Добрий день, мої маленькі школярики. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом, із першим уроком. Цей день обов’язково буває в житті кожної людини. АЛЕ БУВАЄ ОДИН-ЄДИНИЙ РАЗ. І, може, тому він такий хвилюючий. Сьогодні ви стали учнями 1- А класу КЗШ № 69. З цього дня ми будемо мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує вона те, без чого ми не можемо жити і працювати, – це знання.

Отож, відтепер ви не просто діти, ви – школярі! А давайте перевіримо, чи всі діти знають правила школяра на уроці:

 

(Всі діти хором, виконуючи відповідні рухи)

 

Спитає вчитель – треба встать.

Дозволить сісти – тихо сядь.

Сказати хочеш – не шуми,

А тільки руку підійми.

У школі парту бережи,

І на парті не лежи.

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не базікай на уроках,

Як папуга чи сорока.

 

Вчитель. Молодці! Я бачу, що ви добре пам’ятаєте ці правила. Але щоб наш урок мiг продовжуватися далi, нам слiд познайомитися. А допоможе нам у цьому ось таке гарне левенятко (іграшка).

(Учитель називає себе, показуючи, як це треба зробити, передає м’яку iграшку учневi, який сидить за першою партою. Учень називає себе i передає iграшку сусiдовi по партi, i т. д. )

 

— Ось ми з вами i познайомилися. Ми проведемо разом чотири роки, протягом яких нас очiкує багато цiкавого. Від сьогоднi у вас з’являться новi друзi, з якими ви дiлитимете свої радощi й сумнiви, перемоги й невдачi, будете вчитися разом робити гарнi справи. Тепер ми одна родина,один колектив. Саме в цю хвилину народилася наша сім`я.

 

ІV. Робота над темою уроку

Вчитель. А тепер відгадайте загадку:

По подвір’ю ходить птах

І співає по складах.

                                                                            (Півник)

                                     (Учитель вивішує малюнок півника)

Вчитель. До нас на перший урок завітав Півник-трудівник, який рано-вранці всіх будить. Він приніс із собою букви, щоб ми склали слово. Що це за слово?

  (Школа)

  • Отже, говорити сьогодні на уроці ми будемо про нашу рідну школу.

 

(Звучить музика «Вчать у школі»)


(Дмитрієв Б.)

  1. Який щасливий день сьогодні!

Веселий, радісний, ясний,

Це гомінливий і погожий

Почавсь навчальний рік новий.

 

(Шевченко К.)

  1. Зайшли ми дружно та сміливо

в чудову школу, в світлий клас.

Життя цікаве та щасливе

розпочалося вже для нас.

 

(Сосідко І.)

  1. Яскраве сонечко надворі

Кидає промінці у клас.

Такої радості ніколи

В житті ще не було у нас.

 

 

 

(Кошевий Т.)

  1. Мріяв я давно про школу.

Знаю: стільки в ній нового!

І цікавого багато –

Це розказував мій тато.

 

 

 

(Бойко І.)

  1. Менший брат мій у тривозі –

Щось притих він, як ніколи.

Нам уже не по дорозі,

Він – в садок, а я – до школи.


 

Вчитель. Послухайте уважно вірш Дмитра Павличка про школу.

 

–         Наче вулик наша школа,

Вся вона гуде, як рій.

І здається, що довкола

Розквітають квіти мрій.

Бігають, сміються діти,

Та лиш дзвоник задзвенить –

Стане тихо, ніби в квіти

Заховались бджоли вмить.

 

 

Бесіда за змістом почутого:

-З чим автор вірша порівнює школу?

– Чому дітей порівнює з бджолами?

Вчитель. А тепер давайте послухаємо, для чого ж потрібна школа?

 

(Звучить музика «Вчать у школі»)

 


(Скороход К.)

  1. В школі вчать дітей читати

І писати будуть вчить.

На екскурсії водить.

 

 

(Корявкін Є.)

  1. Будуть вчити рахувати,

Танцювати і співати.

Ще навчать, як в світі жити,

Зі всіма дітьми дружити.

 

(Мітьков Н.)

  1. Вчать у школі працювати,

Труднощі перемагати.

Завжди правду говорити.

В світі лиш добро творити!


 

Вчитель. – Правильно! Дякую, дітки!  Всьому цьому ви навчитесь у школі. Головне, щоб були слухняними, уважними, працьовитими і дисциплінованими учнями. Дуже хочеться, щоб  шкільне життя було для вас цікавим, щоб ви полюбили навчання, полюбили свою школу і прагнули дізнатися якомога більше.

–        Сьогодні всі школи нашої рідної держави – України відкрили свої двері багатьом тисячам першокласників. Усі вони сьогодні, як і ви, вперше сіли за шкільні парти, щоб здобувати знання, знайти нових друзів, вирушили у цікаву подорож по Країні Знань.

        Діти, а чи готові ви до подорожі, чи готові до навчання у 1 класі?

( – Готові! )

  • Тоді, вирушаймо!

 

(Звучить музика «Вчать у школі», вивішується назва станції)

 

Станція 1: «Математична»

(вивішується назва станції)

Вчитель. Перша наша зупинка у Країні Знань – це станція «Математична». Тут на вас чекають такі цікаві завдання…

Завдання 1: полічити від 1 до 10 і навпаки.

Вчитель. Молодці! Лічити ви вмієте! А тепер перевіримо, чи вмієте ви рахувати предмети.

Завдання 2: на розданих листочках порахувати однакові зображення тварин; хто зможе, той запише їх кількість внизу листочка.

Вчитель. Молодці! І останнє завдання від станції «Математична»…

(вивішується малюнок поросятка)

Завдання 3: слід назвати і показати геометричні фігури, із яких складається поросятко.

Вчитель. Молодці! Це випробування ви витримали. Отже, можемо мандрувати далі Країною Знань.

 

(Звучить музика «Вчать у школі»)

(вивішується назва станції, плакат із совою і буквами, завдання)

Станція 2: «Мовна»

Вчитель. Наступна станція, на якій ми зупинимось – «Мовна». Тут на нас вже чекає мудра тітонька Сова. Вона хотіла зустріти вас «шкільними» словами, але злі лісові розбійники переплутали б в них перші букви. Я знаю, що дехто з вас вже вміє читати, допоможіть, будь ласка, навести порядок в словах.

Завдання 1: Кожне слово є відгадкою  до загадок, які я вам зараз загадаю. Слід відгадати загадку і з’єднати першу  букву з рештою слова. 

З          ІДРУЧНИК
П          УЧКА
О         ОШИТ
Р          ЛІВЕЦЬ
Загадки:

 

  1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,

В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)

 

  1. Всяк школяр його шанує, бо він пише і малює.

Хто ж цей  славний молодець? Це,  звичайно,… (олівець.)

 

  1. Не сорочка, а зшитий. Не кущ, а з листочками. (Зошит.)

 

  1. Паперовий кораблик щодня перевозить у трюмах знання.

Після плавання цей корабель повертається в рідний портфель.(Підручник.)

(Діти після того, як відгадали загадку, шукають відповідну букву і з’єднують її зі словом без першої літери.)

Вчитель. Давайте ще раз прочитаємо, назвемо ці слова.

  • Як одним словом можна назвати всі ці слова? (Навчальне приладдя)
  • Правильно! В чому треба носити до школи шкільне приладдя? (В портфелі)

 

Вчитель. Молодці! Допомогли тітоньці Сові. А тепер послухайте її завдання.

Завдання 2: відгадайте «З якої це казки?»

  • «… А півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а мишенята танцюють та в ігри граються…» («Колосок»)
  • «… Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи пила, чи ти їла? …» («Коза-Дереза»)
  • «… Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» ( «Колобок»)
  • «… От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і поніс додому…» («Котик та Півник»)
  • «…Я Мишка – шкряботушка, Жабка – скрекотушка, Зайчик – побігайчик. А ти хто така?..» («Рукавичка»)

 

Вчитель. Молодці! Добре виконали завдання! Готові продовжувати подорож?

Я бачу, що ви вже притомилися, тому відпочинемо і трішечки порухаємось на станції «Ігрова».

Станція 3: «Ігрова»

(вивішується назва станції)

Ваше завдання якомога точніше повторювати під музику за мною рухи!

«Фіксики»

 

Вчитель. Добре! Трохи відпочили і можемо продовжити нашу подорож.

 

(Звучить музика «Вчать у школі»)

Станція 4: «Природнича»

(вивішується назва станції і плакат з природою)

Завдання: Гра “Вгадай, хто це?”

(малюнки – відгадки виставляються на дошці)

  1. Влітку ходить без дороги

Біля сосен і беріз,

Взимку спить він у барлозі,

Від морозу ховає ніс.                     (Ведмідь)

 

  1. Хвіст пухнастий,

Хутро золотисте,

В лісі живе,

В селі курей краде.               (Лисиця)

 

  1. Хто взимку холодну

Ходить злий, голодний?       (Вовк)

 

  1. Голодна – мукає,

Сита – жує,

Малим діткам

Молочка дає.             (Корова)

 

  1. У зеленому жакеті репетує в очереті. Хоч і плавати мастак,а не риба і не рак.           (Жаба)

 

Вчитель. Скажіть, а хто зайвий із всіх цих тварин? Чому?

 (Корова – свійська тварина)

 

Вчитель. Молодці! І тварин ви знаєте. А наша подорож продовжується.

 

 

(Звучить музика «Вчать у школі»)

Станція 5: «Моя країна»

(вивішується назва станції)

Вчитель. Отже, ми з вами опинилися на станції «Моя країна». І зараз ми перевіримо, на скільки гарно ви знаєте свою країну.

– Скажіть, яку назву має країна, в якій ми живемо? (Україна)

(показати карту України)

–  Кожна країна має свої символи. Це прапор, гімн, герб.  Наш прапор синьо – жовтого кольору, пісня – гімн «Ще не вмерла України», герб – тризуб жовтого кольору.

Завдання. Правильно розфарбуйте прапор і герб України.

(Звучить пісня «На світі є одна країна»)

Вчитель.  Покажіть, які у вас вийшли малюнки? Молодці!

 

Вчитель. Ну що ж, вітаю вас, діти! Ви щойно пройшли першою стежкою Країни Знань, впоралися з усіма завданнями, і дійшли ось до такого (показати) фіалкового містечка, де ми і поселимося з вами аж на 4 роки.  Адже саме таку назву всі чотири роки буде мати наш клас – «Фіалкове місто». Давайте спочатку заселимося до нашого будиночка, а потім відзначимо це, заспівавши пісню.

(Під музику «Вчать у школі» діти по – черзі приклеюють свої фото до плакату)

 

Пісня «Перший дзвоник»

 

Вчитель. Ось і добігає до кінця наш перший урок. А підсумують його своїми віршами такі учні…..

 

 

(Сніжко Є.)

  1. Відкриває школа двері,

кличе нас в Країну  Знань.

Де ми відповідь знайдемо

на багато запитань.

 

(Наумович К.)

  1. Не хвилюйтесь, мамо й тато,

Буду знати я багато.

Я ж бо вас не підведу,

В школу з радістю іду.

 

(Шинкарук В.)

  1. Обіцяю не лінитись,

Постараюсь гарно вчитись,

І дорослих поважати,

Високі бали заробляти.

 

(Петля Т.)

  1. Книги й зошити любити

Берегти, а не губити.

Акуратною завжди бути,

Щоб нічого не забути.

 

 

(Дубровін Д.)

  1. Ось наша школа, ось наш клас

Сьогодні радо стрів він нас.

Ще вчора просто діти ми були

А вже тепер звемося школярі.

 

(Волошин Д.)

  1. У нас немає ТИ.

У нас немає Я.

Ми – єдиний клас.

Ми – одна сім’я.

 

 

Вчитель. Мої любі діти! Ось і завершився наш перший урок. Сьогодні ви зробили перший крок на шляху до знань-стали першокласниками. Нехай цей шлях буде для вас радісним і цікавим. Нехай наша школа стане для вас дорогою домівкою. Нехай Сонечко завжди всміхається вам, а я і ваші батьки будемо радіти за вас, пишатися вашими успіхами.

Ну,  і за те, що ви сьогодні всі плідно попрацювали, ми разом з вашими батьками, підготували для вас солодкі сюрпризи! Насолоджуйтесь і відпочивайте, бо ви це сьогодні, як ніколи, заслужили! А я і Країна Знань будемо знову чекати на вас завтра!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.